Świat Płyt - Info

Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 3087
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Świat Płyt - Info

Post autor: Cross »

Witajcie.
Postanowiłem utworzyć dział z płytami i na razie nazwałem go roboczo "Świat Płyt".
Mam nadzieję że się przyjmie.
Na początek dwie sprawy.
Płyta Tygodnia. Co tydzień pojawiać się będzie płyta tygodnia na forum, począwszy od jutra.
Chciałbym też aby każdy co tydzień przedstawił nam płytę sprzed lat (chociaż niekoniecznie musi być starsza). Zacznę ja, a każdy kolejny tydzień ktoś inny zaproponuje nam album, który zna, lubi albo kiedyś go już słyszał, albo zna kilka utworów z niego. I te płyty będa pojawiać się cały tydzień w Radiu Maniak. Nowa płyta (Płyta Tygodnia) w radiu pojawiać się będzie codziennie o 10:00 rano oraz w poniedziałki i środy od 19:00 wieczorem.
Natomiast płyta starsza (Płyta sprzed lat) codziennie o 11:00 rano oraz we wtorki i czwartki o 19:00 wieczorem. Zatem można będzie posłuchać. Każdy jak czasem fajną płytę zaproponuje to zawsze będzie można poznać inne fajne rytmy. Mam nadzieję że wezmiecie udział w nowym forumowym show :D

Jeśli będą chętni to z biegiem czasu możemy nawet stworzyć listę płyt, ale na spokojnie :)
Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 3087
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Re: Świat Płyt - Info

Post autor: Cross »

Płyta Tygodnia w tym tygodniu to Daria Zawiałow i jej najnowszy album "Dziewczyna Pop".
Zapraszam do radia codziennie o 10:00 rano oraz w poniedziałek i środę od 19:00 wieczorem.

Natomiast płyta sprzed lat, w tym tygodniu wybrałem (specjalnie to zrobiłem) debiutancki album rapera i producenta Dr.Dre.
Album "The Chronic" wyszedł 15 grudnia 1992 roku. Bardzo dawno. Ja jestem fanem póznijszego utworu "Keep Their Heads Ringin" właśnie tego artysty.



Od tego utworu zaczęła się moja znajomość z twórczością Dr. Dre. Jak postanowiłem przesledzić bliżej muzykę Dre, to jednym z moich ulubionych albumów został "The Chronic". Debiutancka płyta artysty. Wiem że niewielu z was lubi Hip Hop, bo on teraz trochę jest mniej popularny, ale może komuś coś się spodoba. Bardzo polecam.
W radiu płyta sprzed lat codziennie od 11:00 rano i we wtorki i czwartki od 19:00 wieczorem.

Teraz najważniejsze, na kolejny tydzień do wybrania płyty nominuję Wojtka Wojzakopa19
Prośba Wojtku jest taka odemnie, abyś wybrał płytę najpózniej do czwartku (abym mógł wgrać wszystko na serwer). A następnie nominuj kogoś na kolejny tydzień do wyboru płyty. :D
Awatar użytkownika
wojzakop19
Posty: 1045
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:13
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Re: Świat Płyt - Info

Post autor: wojzakop19 »

Dzięki Cross za nominację. Moja propozycja (płyty sprzed lat) to wydana 27 lutego 1984 płyta Queen "The Works". Jedna z pierwszych płyt Queen, które poznałem i od razu polubiłem. Jeden z moich pierwszych świadomych zakupów (wtedy jeszcze kaseta, a nie płyta). Mój ulubiony utwór z tej płyty to "Hammer to Fall".

A nominuję Karola96 do wyboru kolejnej płyty :D
Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 3087
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Re: Świat Płyt - Info

Post autor: Cross »

Ale fajna sprawa. Akurat tej płyty to tak za dobrze nie znam. Raczej bazowałem na pózniejszych płytach Queen.
No to fajnie, w przyszłym tygodniu w radiu do posłuchania "The Works" grupy Queen. :D

Ps. Karolu nie spiesz się z podawanie płyty, pomyśl dobrze. O podanie tytułu płyty poprosiłbym cię w przyszłym tygodniu, żeby nam się to za szybko nie rozwinęło :D

Ale zabawa fajnie się zaczyna :D
Awatar użytkownika
Karol96
Posty: 1514
Rejestracja: 28 wrz 2022, 17:04
Płeć:

Re: Świat Płyt - Info

Post autor: Karol96 »

Ps. Karolu nie spiesz się z podawanie płyty, pomyśl dobrze. O podanie tytułu płyty poprosiłbym cię w przyszłym tygodniu, żeby nam się to za szybko nie rozwinęło :D
Szczerze, to ja już mam swoje typy co do płyty tygodnia i płyty z sprzed lat, ale na razie cśśśśśś......
Awatar użytkownika
Karol96
Posty: 1514
Rejestracja: 28 wrz 2022, 17:04
Płeć:

Re: Świat Płyt - Info

Post autor: Karol96 »

No to jeżeli chodzi o płytę z sprzed lat, to cofnijmy się o 23 lata wstecz, a dokładniej do Września 2000 roku, bowiem w tym roku powstaje zespół New Collective, którego skład wchodzi Piotr Sulikowski oraz Marek Dulewicz. Najpierw działali jako Collective, w którym wydali słynne "Call Me When Your Sad", który stał się europejskim przebojem i tym samym znalazło się na albumie o nazwie "Album", który został nagrodzony na targach INTERMEDIA w 1999 roku w kategorii najlepszy debiut w muzyce tanecznej. Początkowo ich istnienie zaczęło się od nagrywania anglojęzycznych piosenek i to w stylu Modern Talking, jednakże przełom nastąpił w 2000 roku, kiedy odświeżyli nazwę zespołu dodając na początek słowo "New", aby koncentrować na utworach zrobionych w języku polskim i w stylu Bohenistycznym. Już we wrześniu 2000 roku dzięki programowi Disco Relax (jeszcze emitowanym na Polsacie), pokazali co mają dla przyszłych fanów. Nie mylili się, bowiem m.in. ich debiutancki utwór "Chinatown" wylądał na pierwszym miejscu w comiesięcznym notowaniu "Przeboju Miesiąca" jako nowość, a potem pojawiały się kolejne single jak "Czy to była Deja Vu?" (swoją drogą było notowane na liście RETRO 20), "Szukaj Mnie" czy "Baby Blue". Wyżej wymienione 4 single pojawiły się na albumie o tym samym tytule jak tytuł piosenki.
Dlatego na następny tydzień polecam wam posłuchać pierwszy debiutancki album od nich pt. Chinatown i dedykuje dla członków naszego forum, którzy lubią klimaty Modern Talking, stylistykę muzyczną Dietera Bohena m.in. dla Crossa oraz Tadka453. Mam nadzieję,że wam się spodoba i być może kiedyś zaproponujecie jakieś kolejne utwory z debiutanckiego albumu do kolejnych notowań listy RETRO 20. Jeżeli będzie duże zainteresowanie, to na pewno pomyślę nad zaproponowaniem też od nich albumu "Horyzont" z 2002 roku

Płyta sprzed lat na nadchodzący tydzień: New Collective - Chinatown
W tym tygodniu nominuję Tadka453 na wybór kolejnego albumu
Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 3087
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Re: Świat Płyt - Info

Post autor: Cross »

Czas przedstawić dwie najważniejsze płyty w tym tygodniu na Forum Maniak.
Jak wiecie wybór płyty sprzed lat w tym tygodniu posiadał Karol i on uraczył nas albumem "Chinatown" grupy New Collective.

A płytą tygodnia od dnia jutrzejszego będzie wydany 20 pazdziernika, ósmy w karierze album Holenderskiej grupy WIthin Temptation zatytułowany "Bleed Out". Obydwie płyty do posłuchania w Radiu Maniak codziennie od 10:00 rano oraz od Poniedziałku do czwartku od 19:00 wieczorem.

Awatar użytkownika
tadek453
Aktywny użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 18 lut 2023, 21:02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć:

Re: Świat Płyt - Info

Post autor: tadek453 »

Od następnego poniedziałku płyta sprzed lat będzie album Europe - The Finał Countdown wydany 30 maja 1986 roku. Zawiera takie przeboje jak tytułowy The Finał Countdown, Rock The Night, Carrie czy Cherokee. W tym tygodniu nominuję Kuba 015 na wybór kolejnego albumu.
Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 3087
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Re: Świat Płyt - Info

Post autor: Cross »

Kolejny tydzień minął, mamy niedzielę to przedstawię szybko jakie płyty będą grane od jutra w Radiu Maniak.
Płytę Sprzed Lat już wiecie, jako że nominowany był Tadek i jego wyborem jest słynny album "The Final Countdown" grupy Europe.
Słuchając tego albumu będziemy się zastanawiać co przygotuje dla nas nominowany w tym tygodniu Kuba015.

Natomiast jeśli chodzi o Płytę Tygodnia to w tym tygodniu album na zamówienie, na życzenie jednego z forumowiczów specjalnie pojawi się najnowszy album Amerykańskiej formacji Thirty Seconds To Mars zatytułowany "It's the End of the World but It's a Beautiful Day". Płyta wydana 15 września 2023 roku, na której możemy usłyszeć takie przeboje jak: Stuck, Life is Beautiful czy Get Up Kid. Zapraszam do słuchania.

Awatar użytkownika
kuba015
Posty: 1184
Rejestracja: 27 wrz 2022, 22:03
Płeć:

Re: Świat Płyt - Info

Post autor: kuba015 »

Żebym nie zapomniał, to wybiorę już dziś.
Generalnie nie jestem z tych, którzy słuchają całych albumów, ale będę się starał :D
Zacznę od nieco młodszej niż dotychczas prezentowane płyty, a jest nią...

Timbaland: Shock Value (2007)

W 2007 roku miałem pięć lat i wtedy też w moim pokoju zagościł telewizor - szary 14-calowy kineskop kupiony w Biedronce. Miałem podłączoną prawdopodobnie jakąś kablówkę, w której wybór dla takiego dzieciaka nie był jakiś szeroki, no ale padło na to, że całymi dniami leciały VIVA Polska bądź ITV. Ewentualnie Polsat, gdy zacząłem oglądać Formułę 1 :P Ale do sedna - właśnie dzięki tym kanałom muzycznym znam niektóre hity z lat 2007-2009, i do takich hitów zaliczam utwory produkcji Timbalanda. W albumie Shock Value usłyszymy "Give It To Me" z Nelly Furtado i Justinem Timberlakiem, "The Way I Are" z Kerri Hilson i D.O.E. czy "Apologize" z OneRepublic.

ODPOWIEDZ