Mój prywatny Top Wszechczasów

Prywatny dział Crossa
Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 2916
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Mój prywatny Top Wszechczasów

Post autor: Cross »

Na początek powiem tak, kurde zabieram się za swój prywatny Top od kilku już lat. Następne latka mijają a tu nic. Ale teraz postanowiłem wyznaczyć sobie pewną graniczną datę na marzec - kwiecień Nowego Roku i wtedy właśnie ukaże się moja setka ulubionych nagrań.
Oczywiście piosenek które lubię i cenię jest mnóstwo, dużo więcej niż planowana setka, ale postanowiłem na pierwszy raz wybrać własnie 100 nagrań.
Jeśli ktoś spodziewa się tutaj nagrań Led Zeppelin czy tego typu podobnych to może się mocno zdziwić. Na moim Topie pojawią się nagrania, które ja osobiście najbardziej cenię. Czasem będą to też utwory, które na listach przebojów nie zrobiły wielkiej kariery, ale mnie mocno utkwiły w głowie, i są dla mnie bardzo ważne. Napewno dużo nagrań pojawi się z mojej ulubionej dekady, czyli lat 90-tych. Nie ukrywam, że wybranie tych 100 nagrań to dla mnie wielkie wyzwanie. I obym tylko o nikim nie zapomniał :D
Dlatego poniżej będę wrzucał sobie trochę muzyki, którą słucham, do której często powracam, którą cenię...ale żeby wszystkiego nie ujawniać, to napewno nie pojawi się tu wszystko co znajdzie się w Topie. Trochę sobie zostawię, aby zaskoczyć po ukazaniu się mojego Topu. Wiele utworów, które tu znajdziecie nie załapie się do setki, to pewne.
Zapraszam do mojej muzycznej podróży, może ktoś coś ciekawego wyłapie a czego jeszcze nie słyszał :lol:
To też dla mnie okazja aby znowu powrócić do tego, co kiedyś często siedziało w moim muzycznym odtwarzaczu.
Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 2916
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Re: Mój prywatny Top Wszechczasów

Post autor: Cross »

Jako pierwszy utwór, który tu zaprezentuję (wiedziałem to już od dawna) wybrałem szczególne dla mnie nagranie. W czasach gdy to nagranie się pojawiło, a było to w roku 1999 w pewnej stacji radiowej, pewien prezenter co jakiś czas wybierał utwory do pewnej kategorii: a nazywała się ona "Króciutkie Piękniutkie" tak jakoś ta audycja zapadła mi w pamięć. Jako jeden z takich utworów pojawił się tam właśnie ten kawałek. Prosto z wydanego w 1999 roku albumu "All the pain money can buy" Amerykańskiej formacji Fastball. Od 24 już lat, nagranie "Out Of My Head" pozostaje jednym z moich ulubionych i cały czas słucham go namiętnie. Bardzo polecam.

Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 2916
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Re: Mój prywatny Top Wszechczasów

Post autor: Cross »

Oglądaliście może film "Country Strong"? Nie? To bardzo polecam. Z tego filmu pochodzi utwór "Me and Tennessee" który wykonują Tim McGraw oraz Gwyneth Paltrow, w filmie również występują w rolach głównych. Piękny utwór, piękny film. Polecam.

Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 2916
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Re: Mój prywatny Top Wszechczasów

Post autor: Cross »

A tę Panią bardzo lubię. I to jedno z moich ulubionych nagrań tej Kanadyjskiej wokalistki.

Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 2916
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Re: Mój prywatny Top Wszechczasów

Post autor: Cross »

Swego czasu w Polsce robili takie rzeczy jak nikt inny, nagrywali takie rzeczy jak nikt inny, ich poziom był niezwykły. Swego czasu uważałem ich za jeden z najlepszych zespołów w kraju. Byli niesamowici. Odejście z zespołu Wojtka "Łozo" Łozowskiego dużo zmieniło. Ostatnio u nich cicho, ale wciąż im kibicuję. Afromental...

Awatar użytkownika
Cross
Administrator
Posty: 2916
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:59
Płeć:

Re: Mój prywatny Top Wszechczasów

Post autor: Cross »

Pamiętam, jeszcze jako młodzik :D zasłuchiwałem się w tym utworze godzinami. I powiem szczerze, to nagranie nadal na mnie mocno działa...Tylko Ja i moja "Przestrzeń"...

ODPOWIEDZ